KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİZ
 • TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Halit Önsen 15 Ağustos akşamı yapılan yönetim kurulu toplantısında oy çokluğuyla başkanlığa seçilmesinin ardından bugün düzenlediği basın toplantısıyla sessizliğini bozdu. Yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda süreçle ilgili önemli açıklamalar geldi.

  Ekleme: 2016-08-20 Bu Haber 3695 kez okundu.

  TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Halit Önsen ilk bölümdeki açıklamalarını yazılı olarak yaptı. Önsen “Amacımız sizlerle bir araya gelip genel bir durum değerlendirmesi yapmaktır. Bu sebeple sizlere bizler ile birlikte olmanızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederiz. İlk olarak son günlerde yaşanan 15 Temmuz 2016 sürecinde ve sonrasında meydana gelen olaylarda şehit olan tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Ayrıca son günlerde ülkemizi kaos ortamına sürükleyen saldırılar ülkemizi oldukça hassas konuma sürüklemiştir. O sebepledir ki bu süreçte tüm üyelerimizi daha hoş görülü olmaya davet etmekteyiz.

  Bizler İstanbul TÜFAD yönetim kurulu olarak içimizde yaşadığımız bazı olaylar çerçevesinde uzun süreli kucaklayıcı ve uzlaştırıcı tutumlarımızı devam ettirmemize rağmen şu anda da görüldüğü üzere kavgacı, ayrıştırıcı bir tutum ve davranış devam etmektedir. Aslında demokratik olarak yeni bir yapılanma sürecine girmek için yaptığımız yönetim kurulu toplantımızda yeni bir görev dağılımına gidilmiştir.

  22 Temmuz 2015 tarihinde yapılan genel kurul toplantısında aldığımız görev ve sorumluluk bayrağını daha nasıl ileri taşırız amacıyla yaptığımız yönetim kurulu toplantısında görev değişikliğine yönetim kurulu üyelerimizle gidilmiş ve bu görev değişikliği  kararı oy çokluğuyla alınmıştır. Bugünkü basın toplantımızın içeriğinin bu olması gerekirken yapılan yönetim kurulu toplantısı dışında bu oylamada değişim istemeyen diğer arkadaşlarımız daha sonraki gün ve günlerde hem yönetim kurulu hem de diğer kurullardaki üyelerimizi görevlerinden, yanlı ve tek taraflı organize ederek istifaya zorlamışlardır. Geldiğimiz bu süreçte sosyal medya ve bazı yayın organları aracılığı ile yapılan haksız eleştiri ve karalama kampanyası sonucunda burada sizlerle birlikteyiz.

  Bizlerin aslında bu süreçte asıl hedefi yukarıda belirttiğimiz gibi kavgacı bir tutumdan ziyade Türk futbol antrenörlüğünü ve spor taban birliklerini ilgili kanun ve yönetmelikler doğrultusunda birleştirici, eğitici ve yol gösterici bir hale getirebilmektir. Bugüne kadar ve bundan sonra da 22 Temmuz 2015 tarihinde yaptığımız genel kurul toplantısı ve akabinde yapılan yönetim kurulu toplantısı görev  dağılımı süreçlerinde aldığımız görev ve sorumlulukları daha önce de yaptığımız gibi bundan sonra da aynı ciddiyet, titizlik ve sorumluluk bilincine vakıf bir şekilde yapacağımızdan hiçbir üye ve kamuoyunun şüphesi olmasın.

  22 Temmuz 2015 tarihinde aldığımız bu bayrağı kimsenin tekeline bırakmadan, yönetim kurulundaki tüm değerli üyelerimizin koltuk sevdası olmadığını deklare ederek ve her  zaman gerekirse yine aynı demokratik haklarımızı kullanarak görev değişikliklerine tüzüğümüz ve kanunlar nezdinde gidilebileceğini tüm spor kamuoyuna duyururuz.

  İstanbul TÜFAD yönetim kurulu olarak bu bayrağı daha da ileri taşıyacağımızdan tüm üyelerimize ve spor kamuoyuna açık, net ve şeffaf olarak söz veriyoruz. En son olarak da tüm kulüp yöneticilerimize, sporcularımıza, spor basınımıza, spor kamuoyuna ve ayrılmaz parçamız olan tüm antrenör arkadaşlarımıza 2016- 2017 futbol sezonunun hayırlı olmasını dileriz.” şeklinde konuştu.

DERNEK İLETİŞİM HATTI
0850 340 1991
WHATSAPP İLETİŞİM HATTI
0505 034 1965
HABERLER
 
© 2020 Tüfad İstanbul
Bu sitenin tasarımı ve kodlaması Bahadır Yagan'a aittir.