İASKF'den Kulüplere Önemli Duyuru
  • Sayın Başkan, geçen sezon alt yapılarda çekilecek kurallarda A ve B grubu olarak ikiye ayrılacağını ilan ederek kulüplerimize duyuruda bulunduk.

    Ekleme: 2016-09-03 Bu Haber 2558 kez okundu.

    1 Eylül 2016 tarihinde fikstür çekimini gerçekleştirdiğimiz U17 Ligi’nde; geçtiğimiz sezon ilan edilen şekilde kura çekimi gerçekleştirilmiş olup bir 2015 – 2016 sezonunda kategorisinde başarılı olarak grubunda ilk beşe giren takımlarımızı A grubuna, diğer takımlarımızı ise B grubuna alınarak kura çekimleri yapılmıştır. Yapılan bu uygulama ile aldığımız olumlu tepkiler yanında yapılan önerileri de dikkate aldığımızda çekilen U17 kuramız etüt edilerek, geçtiğimiz sezon U16 Ligi’nde şampiyon olarak ligi tamamlamış altı takımımızın çeşitli nedenlerle U17 A kategorisine dahil olamadığı görülmüştür. Bu takımlarımızın yakalamış olduğu başarılı jenerasyonunun bu sene U17 yaş kategorisinde oynayacağı göz önünde bulundurularak mağduriyetlerinin giderilmesi bakımından altı takımımızın A kategorisine alınarak mağduriyetlerinin giderilmesi ve gruplara dokuzuncu takım olarak alınması uygun bulunmuştur.

    Ayrıca U15 kategorilerinde bu gibi sorunların yaşanmaması ve sporcularımızın bir üstteki kategoride başarısızlığından dolayı mağdur olmamaları için geçtiğimiz sezon U14 Ligi’nde ilk dört takım arasına girmiş olan takımlarımızın katılımıyla A kategorisinin oluşturulması, diğer katılacak olan takımlarımızın ise B grubunda yer alması yönünde kura çekim hazırlığı yapılmaktadır. U15 Ligi’nde A kategorisinde yer alacak takımlar listesi ek-te bilgilerinize sunulmuş olup tüm takımlarımıza başarılar dileriz.

    Kaynak: tffistanbul.org

DERNEK İLETİŞİM HATTI
0850 340 1991
WHATSAPP İLETİŞİM HATTI
0505 034 1965
HABERLER
 
© 2020 Tüfad İstanbul
Bu sitenin tasarımı ve kodlaması Bahadır Yagan'a aittir.